Adani Enerji Çözümleri Khargar-Vikhroli İsale Hattını Devreye Aldı

Beykozlu

New member
Proje Navi Mumbai’nin Kharghar bölgesinde başlıyor.

Yeni Delhi:

Adani Energy Solutions Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Mumbai şehrine 1.000 MW’lık ek güç sağlamak için Khargar-Vikhroli iletim hattını devreye aldığını söyledi.

Şirketten yapılan açıklamada, “Mumbai’ye ek enerji getirilmesini ve böylece şehrin büyüyen ve gelecekteki elektrik talebinin karşılanmasını sağlayacak Kharghar Vikhroli Transmission Ltd (KVTL) devreye alındı” denildi.

Adani grubunun enerji çözümü, iletim ve dağıtım kolu olan Adani Energy Solutions Ltd (daha önce Adani Transmission Ltd olarak biliniyordu) tarafından inşa edilen proje, iletim koridorunun mevcut kapasitesinin taşıma için yeterli olmaması nedeniyle Mumbai için kritik öneme sahip. şehre daha fazla güç gireceğini belirtti.

Mumbai’nin yakın zamanda iki kez (27 Şubat 2022 ve 12 Ekim 2020) şebeke arızasına tanık olduğu, metropoldeki bölgelerin önemli bir süre boyunca karanlık kaldığı belirtildi.

Kharghar-Vikhroli hattının gelecekte bu tür olayları hafifletmek için bir çözüm olarak Mumbai şehrine ilave 1.000 MW’lık güvenilir güç getireceği belirtildi.

Bu projenin devreye alınmasıyla Mumbai’nin belediye coğrafyası içerisinde 400 KV’lik bir şebekeye kavuşacağı, bunun elektrik şebekesine gelişmiş ithalat kapasitesi getireceği ve güvenilirliği ve istikrarı artıracağı belirtildi.

Tüketiciler için hızlı tren, metro ve şehir demiryolları ile işe gidip gelmenin yanı sıra ticari ve konut tesisleri için de çok daha fazla sürdürülebilirlik sağlıyor.

KVTL, Mumbai’de türünün ilk 400KV trafo merkezi olan Vikhroli’deki 1.500 MVA 400kV Gaz Yalıtımlı Trafo Merkezinin (GIS) yanı sıra yaklaşık 74 devre kilometrelik 400 kV ve 220 kV iletim hatlarından oluşmaktadır.

Yaklaşık 9.500 m2 alan kaplayarak 400 KV trafo merkezleri arasında en kompakt tasarıma sahiptir. Benzersiz tasarımı 400kV ve 220kV GIS’i dikey olarak istifleyerek alan ihtiyacını en aza indirir.

Proje, Navi Mumbai’nin Kharghar bölgesinde başlıyor, kentsel lokasyonlardan geçiyor ve Mumbai kentindeki Vikhroli’de sona eriyor.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)